Poradna Bachovy květové terapie

Mýty o Bachových esencích aneb k bachovkám se nečuchá, bachovky se polykají :-)

bachovy esence se užívají vnitřně

Ve své praxi se setkávám s různými názory na účinky, fungování a výběr Bachových esencí, a tak Vám dnes objasním několik informací, které se v menší nebo větší míře mezi lidmi objevují a nejsou pravdivé.

Bachovy květové esence voní a používají se podobně jaké éterické oleje

Stalo se mi už několikrát, že se mě lidé zeptali, zda bych jim dala k Bachovým esencím přivonět, aby  si mohli vybrat podle vůně tu, která by jim dělala dobře. Když jsem jim odpověděla, že Bachovy esence nevoní, jsou bez zápachu a užívají se vnitřně, byli překvapeni.

Vhodnou směs Bachových  esencí k užívání si zvládne vybrat téměř každý. Stačí si přečíst, na co která esence je, nebo si vybrat intuitivně.

K tomu, abyste si vybrali opravdu funkční směs esencí, nestačí znát to, na co se která z nich používá, ale je potřeba znát i další souvislosti. Je důležitě vědět, jaké z esencí mají přednost před ostatními, které spolu souvisí navzájem a které nelze vynechat, pokud to vypadá, že ke klientovi sedí více témat.

Z těchto důvodů nikomu ani nedoporučuji řídit se při výběru esencí intuicí a vybrat si z kufříku do užívací směsi ty, které mě přitahují. Vhodnou směs Bachových esencí si raději nechte připravit od někoho, kdo práci s nimi opravdu rozumí a delší čas se jí věnuje.

bachovy esence užívací lahvička

bachovy esence užívací lahvička

Ať si vyberu jakoukoliv kombinaci Bachových esencí, nemůže se mi přihoršit.

Tato mylná informace souvisí s tím, co popisuji v předchozím odstavci. Pokud si vyberete směs esencí k užívání tak, že vynecháte esence, jejichž popis se Vás také týká a současně patří do skupiny esencí, které řeší energeticky těžší témata a mají před ostatními esencemi přednost, může se stát, že Vámi chybně zvolené esence tato těžší témata vytlačí do popředí a zesílí. Proto vždy doporučuji nechat si užívací směs stanovit člověkem, který se ve výběru esencí skutečně vyzná.

Využívám jednu lavičku Bachových esencí a všechny mé dlouhodobé potíže zmizí.

Jako u každého druhu terapie i při užívání Bachových esencí je potřeba trpělivost. Pokud si v sobě člověk hromadí potíže roky, nemůže očekávat, že se po jedné užívací lahvičce vše změní jako mávnutím kouzelného proutku.

Setkala jsem se s tímto názorem pana léčitele Krämera z Německa: „Pokud se chcete zbavit dlouhodobých obtíží, užívejte Bachovy esence alespoň tolik měsíců, kolik let jste si v sobě problémy hromadili.“ Doporučuji užívat Bachovy esence alespoň 3-6 měsíců, abyste si mohli udělat reálný obrázek o jejich účinku. I já jsem je před lety užívala delší čas, abych se dostala z problémů, které jsem měla.

Bachovy květové esence jsou vhodné pouze jako doplňková metoda k jiným druhům terapie

Bachovy květové esence mohou sloužit jako doplňková metoda k jiným druhům terapie, ale mohou se používat i jako samostatná plnohodnotná metoda, pokud je člověk trpělivý, užívá esence dostatečně dlouhou dobu a má vhodně zvolenou kombinaci esencí. Užíváním Bachových esencí se dá dosáhnout stejných výsledků jako u jiných druhů terapie.

V mém článku o užívání a účinku Bachových esencí najdete podrobnější informace.

Reference od mých klientů najdete na stránce s ohlasy nahoře. Podívejte se sem>>>

Zajímá Vás, jaká Bachova esence patří k Vašemu znamení zvěrokruhu a s překonáním jakého strachu Vám může pomoct? Odpověď najdete v mém eBooku ZDARMA>>>

Přeji Vám spokojené dny

Klára ♥