Poradna Bachovy květové terapie

Bachovy květové esence - pomoc pro zvířata

Stejně jako děti mohou i zvířata v lidské společnosti napodobovat výkyvy nálad a další rysy chování svých majitelů. Většina zvířat, která se stala domácími mazlíčky ve velice ranném věku, žije v izolaci od svého druhu a má tendenci odrážet psychické a citové stavy svých majitelů, a to jak pozitivní, tak negativní.

Chování zvířat v lidské společnosti tedy do značné míry zrcadlí jejich lidské okolí a postoje a jednání jejich majitelů. Sledovat chování našich zvířat může být tedy velkým přínosem pro nás samotné. Můžeme se díky nim o sobě leccos dozvědět. 

příklady: 

Máte-li psa, který je velmi ustrašený, můžete se sami zamýšlet nad svými strachy a pracovat s nimi.

Máte-li psa, který nečekaně udělá něco agresivního, můžete se sami zamýšlet nad svou potlačenou agresivitou a pracovat s ní.

Máte-li kočku, která nerespektuje Váš prostor a stává se, že se Vám vyčůrá na gauč, máte nejspíš Vy sami potíže s udržením si vlastních hranic a s tím, aby Vás druzí respektovali.

Máte-li psa, který je k Vám velice připoutaný a je na Vás závislý, je dobré zamyslet se nad Vašimi vlastními připoutanostmi. Je možné, že Vy sami jste závislí na svém zvířeti, které Vám supluje např. partnera, dítě apod.

Bachovy květové esence jsou při léčení zvířat důležité, protože obnovují rovnováhu a harmonii skutečné povahy zvířete, a léčí tak poruchy a onemocnění vzniklá z jejího pokřivení člověkem.

S čím vším konkrétně mohou Bachovy esence u zvířat pomoct?:
- s ustrašeností a fóbiemi
- s podrážděním
- s celkovým nedostatkem jistoty
- s nepoučitelností a opakujícím se nežádoucím chováním
- s nadměrnou hlučností
- s vyrovnáním se s náhlými změnami a s traumatickými událostmi
- s apatií a sklíčeností
- s rekonvalescencí po úrazech, nemocech a operacích
- s hyperaktivitou
- s agresivitou
- s ovládáním
 

Existují samozřejmě další situace, ve kterých mohou Bachovy esence zvířatům pomoct. Pokud Vás zajímá, zda by Bachovy esence mohly pomoct právě Vašemu zvířeti, napište mi na bachovy-esence@seznam.cz a já Vám ráda odpovím. 

Reference klientů:

"Velice kladně hodnotím vstřícný a rychlý přístup pomoci paní Kláry Heytmánkové. Už dvakrát mi pomohla s léčbou mojí kočičky, která trpí epileptickými záchvaty. Děkuji." Dagmar Ch., Praha

"Nevím, zda je to možné, ale vypadá to, že se stal zázrak! Pravda je, že spolu kluci cvičí odchody páníčka asi 14 dní, ale náš pes Erik vydržel být v klidu pouze pár minut. Erik dostal první kapky včera večer a dnes během dne se pokračovalo. Syn ho nechal hodinu samotného a Erik si jen malou chvilku kníknul a jinak byl klid. Pak když syn přišel, ležel Erik způsobně na sedačce. Ještě jsme zkusili, že byl Erik sám v pokoji a přišla jsem k němu já poté, co v předsíni zjistil, že páníček není doma. Dala jsem mu hračku, hrál si a nechal mě pracovat na PC. Toto dřív nebylo možné, protože vyl, štěkal, strkal do mě a nikdy mě nenechal sednout. Moc Vám za nás všechny děkuji!" Renata M., Liberec

 "Mně i pejskovi je po kapičkách výtečně. Ještě mám, ale určitě budu moc ráda pokračovat. Velice mě pomáhají. Pesanovi je kapu do papulky, ani neprotestuje. Vidí, že je beru do ruky a už běží. Cítím obrovský pokrok, i když s tím základním problémem ještě trochu bojuju, ale je to mnohem lehčí. Jak to přijde, tak to rychle odejde." Alena U., Karlovy Vary

 Další reference klientů najdu zde>>>

Objednat konzultaci si po vyplnění jednoduchého a velmi krátkého formuláře můžete zde: