Poradna Bachovy květové terapie

Můj příběh

"Miluji Bachovu květovou terapii. Věnuji se jí už mnoho let. Pro své klienty vybírám směsi Bachových esencí na míru jejich aktuální situace, aby se začali cítit ve svém životě spokojeně."

Jmenuji se Klára Heytmánková, je mi 47 let.  Jsem ženou, matkou dvou dětí, partnerkou, přítelkyní, učitelkou na základní škole, vášnivou čtenářkou a uživatelkou éterických vonných olejů a už přes 20 let milovnicí Bachových květových esencí.

Bachovy esence mi před lety vstoupily do života v době, kdy jsem trpěla silnými depresemi a život mě netěšil. Byla jsem tehdy vyčerpaná a cítila jsem se naprosto zoufale. Ztrácela jsem veškerou naději na to, že by tomu mohlo být někdy jinak a do mého života by se mohla vrátit radost. Můj zhoršující se stav mě nakonec donutil k návštěvě psychiatra. Skončila jsem na antidepresivech.

To, že jsem skončila na lécích, bylo pro mě naprosto zásadním zlomem. Nebyla jsem vůbec zastáncem řešení mých problémů touto cestou, a tak jsem si předsevzala, že budu užívat léky maximálně 1 rok a do té doby najdu způsob, jak se cítit dobře, abych už léky nikdy nepotřebovala.

A jak píše Paul Coelho ve své báječné knize „Alchymista“: „Když něco opravdu chceš, celý Vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit...“, tak se také stalo. Asi ne náhodou mi tehdy jedna maminka ze školky, do které chodil můj syn, ukázala dřevěný kufřík s Bachovými esencemi.

Od té doby to u mě s bachovkami začalo. Nejprve jsem užívala Bachovy esence současně s léky, následně jsem začala léky po konzultaci s lékařem postupně vysazovat, až jsem své emoční rozpoložení vylaďovala pouze pomocí esencí.

K užívání léků jsem se od té doby nikdy nevrátila.

V době, kdy jsem začala zkoušet esence sama na sobě, jsem na vlastní kůži zjistila, jak výrazně mohou člověku pomoci. Začala jsem o nich studovat v Čechách i v zharaničí dostupnou literaturu a úspěšně absolvovala certifikované vzdělávání BIEP. Kurzy BIEP vedla Tessa Jordan, vystudovaná homeopatka a registrovaný praktik Centra Dr. Edwarda Bacha v Anglii.

Mou práci s Bachovými esencemi ovlivnila také PaeDr. Et. Mgr. Marie Kotábová, která ve své psychoterapeutické praxi bachovky využívá. Absolvovala jsem u ní intenzivní kurz „Bachovy esence z psychologického hlediska“, díky kterému jsem začala vidět působení esencí ještě v širších souvislostech.

Velice vděčná jsem za inspiraci a znalosti, které mi přišly do života od německé autorky, dnes již téměř devadesátileté Evy Marie Faller, která zasvětila Bachově květové terapii velkou část svého života. 

V současné době si své znalosti dále prohlubuji studiem zahraniční odborné literatury. Inspiruje mě především dílo paní Mechthild Scheffer, zakladatelky Institutu Bachovy květové terapie v Německu, Rakousku a Švýcarsku, a dále dílo senzibila a terapeuta Dietmara Krämera, zakladatele Mezinárodního centra pro nové terapie s Bachovými esencemi s hlavním sídlem v Německu, jemuž vděčím za osvojení si unikátního systému výběru esencí pro mé klienty.

Jsem vděčná za osobní setkání s úžasnou Hankou Fuhrmanovou, která ze svých cest po světě přivezla do Čech další zkušenosti s metodou Dietmara Krämera a která mě inspiruje. 

Čím déle zkouším esence sama na sobě, čím hlouběji se jejich studiu věnuji a sleduji pozitivní reakce od mých klientů, tím více mě ohromuje, jak účinný a komplexní systém léčení tu pro nás Dr. Edward Bach zanechal. Je obdivuhodné, jak je naše planeta Země moudrá, když nám tento nástroj prostřednictvím rostlin, které na ní rostou, poskytuje.

Cítím se vedena k tomu, abych si své zkušenosti nenechávala jen pro sebe a sdílela je s lidmi, kteří stejně jako já před lety řeší potíže s depresemi, vyčerpáním, beznadějí, stresem, nízkým sebevědomím a dalšími jinými problémy, které jim brání cítit se ve svém životě spokojeně.

Dnes pro mé klienty vybírám užívací směsi Bachových esencí na míru jejich situace a jejich emočního rozpoložení tak, aby se jim ulevilo a začali se cítit lépe. Po více jak 14 letech intenzivní práce s nimi mám již pro výběr esencí, které pomohou, propracovanou vlastní účinnou metodu.

Když je člověk spokojený, je to přínosem pro něj i pro jeho okolí.

Reference mých klientů najdete zde >>>

Časopis VLASTA

povídání

o Bachových esencích

DÁREK PRO VÁS

 eBook ZDARMA 

Bachovy esence pro všechna znamení
druhy strachů, které Vás mohou brzdit
Váš potenciál, o kterém možná nevíte
léčivá poselství pro rozpuštění obav