A co Bachovy esence a antidepresiva? Já to měla takhle…

Obrací se na mě hodně žen, které jsou nešťastné z toho, že začaly užívat antidepresiva. Píše mi také hodně žen, kterým lékař užívání antidepresiv právě doporučil, a ony prožívají obrovský vnitřní rozpor z toho, že potřebují, aby jim bylo dobře a mohly fungovat, ale léky užívat nechtějí.

Pokud čtete tento článek a jste náhodou jednou z takových žen a ocitla jste se v bodě, kdy nevíte, jak ze všeho toho trápení ven, čtěte dál. Odhalím Vám mou vlastní zkušenost s užíváním léků.

Nejspíš si po přečtení tohoto článku už nebudete připadat tak zoufale a nemožně a přestanete se cítit provinile kvůli tomu, že jste se buď k užívání léků uchýlila, nebo o jejich užívání uvažujete, ale zároveň se Vám do toho nechce.

Je to už hodně let zpátky. Přicházely deprese. Pamatuji se, jak jsem se cítila strašně provinile kvůli tomu, že si nedokážu užívat dny jako ostatní lidi kolem mě. Stávalo se mi, že vypravit se z domu byl pro mě nadlidský úkol. Opakovala jsem si pro sebe stále dokola: „Kláro, tak klid…vem si batůžek…peněženku…dýchej…to zvládneš.“ Poslední kapkou byla panická ataka, kdy jsem se křičící hrůzou skácela doma z ničeho nic na podlahu.

Vydala jsem se k psychiatričce. Doporučila mi antidepresiva, konkrétně Zoloft. Vždycky jsem milovala přírodní řešení, a tak by mě dřív ani nenapadlo, že bych takové léky začala někdy užívat. Ale začala jsem. Byla jsem tak hotová, že jsem dokonce ani neprotestovala.

Jakmile jsem vyšla z ordinace, řekla jsem si, že budu léky užívat maximálně 1 rok a do té doby najdu způsob, jak se cítit dobře bez nich. Věřila jsem, že to tak bude. Nepochybovala jsem o tom a to mi dávalo naději.

Už po prvních dnech užívání léků jsem se začala cítit lépe. Konečně! Po dvou měsících užívání se můj psychický stav vyrovnal a začala jsem mít i víc energie. Byla to obrovská úleva. Ty léky mi opravdu pomohly. Měla jsem štěstí. Z toho, co píšete, vím, že spousta z Vás takové štěstí nemá a antidepresiva Vám přivodí spoustu nepříjemných vedlejších účinků a na duši se stále dost trápíte.

Za úlevu jsem byla hluboce vděčná. Zároveň jsem cítila, že léky jakoby v něčem otupily mé vnímání a zakonzervovaly všechna traumata a bolesti někde uvnitř mě jak pod nějakou poklicí, a ony tam stále čekají. Bytostně jsem cítila, že tohle léky nevyřeší.

Netrvalo dlouho a do života mi vstoupily Bachovy esence. Jak jsem je poprvé uviděla v dřevěném kufříku u jedné maminky ze školky, kam tehdy chodil můj dnes už dospělý syn, byla to láska na první pohled. Něco uvnitř mě mi říkalo, že to je to ono, co mi pomůže dostat se z užívání léků ven, jak jsem hned na začátku chtěla.

Po půl roce užívání léků jsem už měla všechny esence doma a užívala je současně s léky dalšího půl roku. Pak jsem pod lékařským dohledem začala léky postupně vysazovat. Stále jsem sama sobě míchala užívací směsi Bachových esencí, a nakonec jsem skončila bez léků a v užívání esencí pokračovala. Byly to pro mě taková přírodní antidepresiva.

Měla jsem velké štěstí. Povedlo se. Vím, že je Vás spousta, které stále bojujete a zatím jste se z nejhoršího nedostaly. Neznamená to, že jste horší, než jiné ženy, které jsou ve svém životě spokojenější než Vy v tom svém. Jen jste ještě neobjevily cestu, která Vás vyvede do světla. Možná by cesta s Bachovými esencemi mohla být nadějí i pro Vás.

Když se zpětně ohlédnu, bylo dobře, že jsem antidepresiva začala užívat. Pomohly mi z nejhoršího a já pak měla sílu k tomu, abych moha fungovat a zároveň se nevzdávat a najít si cestu, kterou jít dál. Jsem těm lékům za ten čas pomoci vděčná. Nezavrhuji je.

Říká se, že čemu klademe odpor, to sílí. Když bych se tenkrát jejich užívání bránila, mohlo by mi třeba být stále jen hůř a hůř a už bych ani nenašla sílu a energii k tomu, abych zvládala chodit do práce, starat se o dítě, a navíc hledat a studovat další cesty a možnosti, jak zkvalitnit svůj život.

bachovy esence poradna

Přeji Vám, ať je Vám na duši dobře. Pokud není, Bachovy květové esence Vám mohou dodat energii potřebnou k tomu, abyste se cítili lépe.

Opatrujte se a užívejte si maličkostí.

Klára

Nabídku mých služeb najdete zde>>>

Mám pro vás e-Booky ZDARMA: eBook zdarma 1>>> eBook zdarma 2>>> eBook zdarma 3>>>

Reference od mých klientů vkládám sem>>>

Můj příběh o setkání s Bachovými esencemi, které mi změnilo život, jsem pro vás napsala tady>>>

Mgr. Klára Heytmánková
"Miluji Bachovu květovou terapii. Věnuji se jí už mnoho let. Pro své klienty vybírám směsi Bachových esencí na míru jejich aktuální situace, aby snáze našli spokojenější cestu životem."

Jsem absolventkou certifikovaného vzdělávání BIEP v oboru Bachovy květové terapie.

Nabídku mých služeb pro vás najdete zde >>>

Můj příběh o setkání s Bachovými esencemi, které mi změnilo život najdete zde >>>