Užívání Bachových esencí a jejich účinek. Co můžete čekat?

Přitahují Vás Bachovy esence, ale nevíte, jak se užívají, a co můžete čekat od jejich účinku? Právě pro Vás jsem napsala tento článek.

Jak se Bachovy esence užívají?

Bachovy esence se připravují do skleněné užívací lahvičky o objemu 30 ml. Do lahvičky se míchá 7 esencí spolu s neperlivou vodou a trochou alkoholu ke konzervaci. Z lahvičky se užívají 4 x denně 4 kapky do úst. První dávka nejlépe ráno po probuzení, poslední dávka nejlépe před spaním, a zbývající dvě dávky libovolně během dne.

Složení směsi vyplyne ze společné konzultace mezi klientem a terapeutem. Já nabízím svým klientům konzultace přes email, po telefonu a videokonzultace přes whatsapp nebo skype spolu se zasláním užívací lahvičky na míru poštou.

Mám i klientky, které si složení svých směsi sestavují samy a u mě si objednávají užívací lahvičku s esencemi, které si vybraly.

Jak na člověka Bachovy esence působí?

Každý člověk je jedinečný a nedá se dopředu určit, jak bude působení esencí vnímat. Někdo vnímá zlepšování svého stavu už během prvních dnů užívání a někdo později.

Ve většině případů se klientům po první užívací lahvičce ulevuje a cítí se lépe, než na počátku. Z praxe jsem vypozorovala, že jako nejefektivnější se ukazuje varianta, kdy klient užívá Bachovy esence alespoň 3-6 měsíců.

Je jasné, že pokud si v sobě problémy hromadíte třeba i roky, není možné hned na počátku očekávat zázrak. Neexistuje žádná metoda, která Vás jako mávnutím kouzelného proutku změní v úplně jiného člověka. Velkou část práce na sobě děláte Vy sami a Bachovy esence Vám ke změnám dodají potřebnou energii. 

Změn si můžete povšimnout i na maličkostech. Například se po dlouhé době odhodláte k něčemu, čeho jste se předtím obávali, nebo si uvědomíte, že jste nějakou situaci zvládli mnohem snáze než dřív, nebo zjistíte, že věci, které Vás hluboce zneklidňovaly, nechávají Vás teď klidnými, anebo si všimnete, že začínáte jinak komunikovat, cítit se lehčeji, svobodněji, radostněji, vitálněji…

Může se jednat o nepřeberné množství „drobných“ změn, které pak v součtu výrazně zlepší to, jak budete Váš život prožívat.

Jak může člověk proces léčení podpořit?

S užívací lahvičkou ode mě každý klient dostává výstižně zpracovaný popis účinku esencí, které ve směsi má. Pročítání těchto textů pomůže s uvědoměním si, které mentální a emoční vzorce člověku brání ve spokojenějším prožívání života a které pozitivní mechanismy potřebuje nastolit místo nich.

Pokud klient vědomě přijímá odpovědnost za zlepšení svého stavu a zamýšlí se nad svými životními postoji, podpoří tím celý léčebný proces.

Co dál po první užívací lahvičce?

Pokud dělá směs esencí člověku dobře a cítí se po ní lépe, je vhodné si ji zopakovat.

Pokud má člověk pocit, že se po využívání esencí cítí lépe a zároveň se v jeho životě objevila nová témata a okolnosti, na kterých by rád pracoval, je vhodné složení směsi poupravit.

Pokud jste zde nenašli odpověď na všechny Vaše otázky, můžete mi napsat na heytmankova@klarabachovky.cz

bachovy esence poradna

Přeji Vám, ať je Vám na duši dobře. Pokud není, Bachovy květové esence Vám mohou dodat energii potřebnou k tomu, abyste se cítili lépe.

Opatrujte se a užívejte si maličkostí.

Klára

Nabídku mých služeb najdete zde>>>

Mám pro vás e-Booky ZDARMA: eBook zdarma 1>>> eBook zdarma 2>>> eBook zdarma 3>>>

Reference od mých klientů vkládám sem>>>

Můj příběh o setkání s Bachovými esencemi, které mi změnilo život, jsem pro vás napsala tady>>>

Mgr. Klára Heytmánková
"Miluji Bachovu květovou terapii. Věnuji se jí už mnoho let. Pro své klienty vybírám směsi Bachových esencí na míru jejich aktuální situace, aby snáze našli spokojenější cestu životem."

Jsem absolventkou certifikovaného vzdělávání BIEP v oboru Bachovy květové terapie.

Nabídku mých služeb pro vás najdete zde >>>

Můj příběh o setkání s Bachovými esencemi, které mi změnilo život najdete zde >>>