Nejen Bachovy esence potěší Vaši duši. Prozradím Vám pár svých tipů na zvednutí nálady…

bachovy esence a osobni rozvoj

Za poslední roky jsem si kromě Bachových esencí, ze kterých si míchám vlastní užívací směsi, našla další vychytávky, které mi zvednou náladu, když to potřebuji. Jsem šťastná, že vím, co mi dělá dobře, když začnu propadat nějaké skepsi. V mém životě byly i časy, kdy jsem se ve špatné náladě topila i několik dní a neuměla jsem se z ní vyhoupnout. Hledala jsem způsoby, které by mi pomohly, a našla je. O některé z nich se s Vámi teď podělím.

  • STUDENÁ SPRCHA:

Pravidelně se otužuji. Na závěr mytí ve sprše otočím kohoutek naplno směr studená a celé tělo si chvilku polévám ledovou vodou. Má to hned několik výhod. Cítím se pak jak znovuzrozená, a zároveň si tak pro sebe trénuji překračování komfortní zóny. Když se mi do ledového sprchování nechce, řeknu si, že to chci překonat, protože se mi pak budou snáze překonávat i další výzvy, které budu v životě potřebovat zdolat.

doporučení:

Je fajn, když je tělo u polévání studenou vodou uvolněné a ne stažené v křeči. Zkuste ve sprše podupávat nebo vydávat hlasité zvuky a zaměřte se na zpomalení a prohloubení dechu. Tělo se postupně ze stažení uvolní.

Oblast beder a ledvin si po ledové sprše natřu směsí kvalitního za studena lisovaného rostlinného oleje (olivového, mandlového atd..) s éterickými oleji zázvorem a cedrem, abych ledviny prohřála. (na 30 ml oleje 10 kapek cedru a 5 kapek zázvoru). Používejte pouze kvalitní 100 % přírodní éterické oleje. Já jsem si oblíbila firmy Eone, Nobilis Tilia a Ladrome.

  • ÉTERICKÉ OLEJE

Věděli jste, že existují éterické oleje, které zvyšují tvorbu serotoninu a dopaminu v mozku, a dokáží Vám tak pozvednout náladu? Robert Tisserand, uznávaný světový odborník v oboru aromaterapie, zmiňuje v této souvislosti především tyto oleje: citron, bergamot, pomeranč, cedr.

doporučení:

Nakapejte si pár kapek éterického oleje do aromalampy a provoňte si Váš domov. Můžete si dát i 1 kapku zvoleného oleje na kapesníček a pravidelně si k němu přivonět. Můžete dát pár kapek oleje i do rozprašovače s vodou (na 50 ml vody asi 10-20 kapek oleje podle intenzity vůně) a osvěžit s ním prostor. Pře použitím rozprašovač silně protřepte.

Opět používejte pouze kvalitní 100 % přírodní éterické oleje od spolehlivých firem.

  • LES

Les na mě funguje úplně skvěle. Miluju, když pomalu kráčím sama lesem a nechávám na sebe působit tu okolní nádheru. Představuji si, jak mě stromy léčí a očišťují. V lese pro mě přestanou existovat všechny starosti, čas se pro mě zastaví a já jen jsem a vnímám.

doporučení:

Pokud můžete, vyrazte pravidelně na chvilku do přírody.  Nečekejte, až budete mít čas. Prostě se seberte a jděte. Stačí chvilka a udělá to s Vámi divy. Práce Vám neuteče.

Pokud bydlíte ve městě, najděte si nějaký park nebo oblíbené místo, kde se můžete s přírodou spojit. Vyhlídněte si třeba své oblíbené stromy.

  • CVIČENÍ

Před pár lety jsem objevila sestavu cviků „5 Tibeťanů“.  Je to harmonizační sestava z Tibetu, která protáhne a posílí celé tělo a působí blahodárně i na psychiku.  Cvičení celé sestavy mi zabere 15 minut a je tedy snadné najít si na něj čas.

doporučení: 

Podívejte se na internet, jak se celá sestava cvičí, a zkuste ji zařadit do svých návyků. O tomto cvičení bylo napsáno i několik knih. Můžete si nějakou koupit.

BACHOVY ESENCE PRO ZLEPŠENÍ NÁLADY

Wilde Rose (růže šípková) – zmírňuje stavy rezignace, obnovuje chuť do života

Gentian (hořeček) – zmírňuje stavy přechodné skepse, podporuje optimistický pohled na život

Gorse (hlodaš) – ulevuje od pocitů zoufalství, přináší do života světlo a naději

Mustard (hořčice) – ulevuje od smutku, zmírňuje depresivní stavy

Sweet Chestnut (jedlý kaštan) – přináší útěchu v těžkých obdobích života

bachovy esence poradna

Přeji Vám, ať je Vám na duši dobře. Pokud není, Bachovy květové esence Vám mohou dodat energii potřebnou k tomu, abyste se cítili lépe.

Opatrujte se a užívejte si maličkostí.

Klára

Nabídku mých služeb najdete zde>>>

Mám pro vás e-Booky ZDARMA: eBook zdarma 1>>> eBook zdarma 2>>> eBook zdarma 3>>>

Reference od mých klientů vkládám sem>>>

Můj příběh o setkání s Bachovými esencemi, které mi změnilo život, jsem pro vás napsala tady>>>

Mgr. Klára Heytmánková
"Miluji Bachovu květovou terapii. Věnuji se jí už mnoho let. Pro své klienty vybírám směsi Bachových esencí na míru jejich aktuální situace, aby snáze našli spokojenější cestu životem."

Jsem absolventkou certifikovaného vzdělávání BIEP v oboru Bachovy květové terapie.

Nabídku mých služeb pro vás najdete zde >>>

Můj příběh o setkání s Bachovými esencemi, které mi změnilo život najdete zde >>>