Kouzelná novoroční směs Bachových esencí pro mě. Chtěli byste taky nějakou? :-)

bachovy esence Dr. Edwarda Bacha

Píši první článek  v tomto roce. Když jsem k sobě nechávala během posledních 14 dnů přicházet, o čem by měl být, objevovala se mi v hlavě otázka, na kterou se mě mí klienti často ptají.

„Potřebujete ve svém životě ještě Bachovy esence užívat, abyste se cítila dobře?“

A tak se na začátek nového roku trochu poodhalím a prozradím Vám, jak to tedy teď s těmi bachovkami mám. Užívám je podle okolností do teď. Sám Dr. Edward Bach zastával názor, že by bylo úžasné, když by se Bachovy esence staly součástí každé domácnosti a lidé by je podle potřeby užívali během celého svého života.

A na co je v současné době nejvíc používám já? Napadlo mě, že Vám odhalím složení své bachovkové novoroční směsi, kterou jsem si pro sebe namíchala. Kromě toho, že Vám sem teď napíši, jaké esence jsem si do ní zvolila, prozradím Vám i důvody, které mě k tomu vedly.

Své novoroční užívací směsi Bachových esencí si můžete připravovat každoročně i Vy.

Má novoroční směs:

Walnut (vlašský ořech) 

K ořechu se hodí výrok „zemřeš a budeš“. Odehrává se ve mně v poslední době hodně vnitřních změn a nechávám odcházet mnohá vnitřní nastavení, která mi už neslouží. Ořech je při těchto procesech takovým fajn katalyzátorem, který Vám pomůže veškerými změnami projít tak nějak na přímo a bez okolků.

Hodně mi taky pomáhá držet se stále toho, co je mým záměrem, a neuhýbat z něj a vytrvale za ním jít. Zkrátka zůstat věrná sama sobě a nepodléhat negativním vlivům.

Impatiens (netýkavka)

Jsem hodně netrpělivá a vždycky jsem byla. Netýkavka mě učí trpělivosti a větší shovívavosti s pomalejším tempem druhých. Pomáhá mi překonávat můj sklon stresovat se tím, že nestíhám, když toho mám hodně.

Po užívání netýkavky se vždy zklidním, a i když toho mám hodně, tak krok za krokem dělám, co je třeba, a vnitřně nevyšiluju, že mi něco uteče. S její pomocí si víc uvědomuju, že všechno má svůj čas. A hlavně jsem také mnohem trpělivější vůči své 6-leté dceři.

Heather (vřes)

Vřes mě učí druhým lépe naslouchat. Méně mluvit, více poslouchat a skutečně vnímat, co druzí říkají a co je i za slovy. Někdy jsem moc ukecaná.

Scleranthus (chmerek) 

Chmerek mě centruje. Pomáhá mi udržovat se ve vlastním středu. Na to on je báječný. Mám sklon pohybovat se z extrému do extrému. Když u sebe zpozorujete, že jste někdy hodně přísní a pak hned zas moc poddajní anebo přehnaně aktivní a vzápětí zas úplně bez energie anebo i příliš náladoví, udělá pro Vás chmerek skvělou službu. Z tarotu by se k němu hodila karta „Vyrovnání“.

Hornbeam (habr)

Habr si do směsi přidávám, když se začnu cítit po ránu jak zmlácená, i když jsem normálně spala, a mám pocit, že se snad ani nezvednu a nerozhýbu, a trvá mi dlouho, než se úplně proberu. To asi všichni známe. Habr podporuje duševní svěžest a čilost a pomáhá hlavně v dobách, kdy jsme vyčerpaní více mentálně než fyzicky.

Chestnut Bud (pupen jírovce) 

Bývám často nesoustředěná, mám sklon odbíhat od toho, co právě dělám, k něčemu jinému. Pupen jírovce mi pomáhá více se zabrat do toho, co zrovna tvořím, a nemyslet u toho na to, co budu dělat pak. Je to úlevné.

Cerato (rožec) 

Rožec jsem si teď hodně zamilovala. Pomáhá člověku důvěřovat svému vnitřnímu hlasu a hlavně ho zbavuje strachu z toho, že by ho jeho vnitřní hlas vedl k něčemu, co by pro něj nebylo bezpečné. Mám spoustu vizí, ke kterým mě to volá. A tak si za nimi s pomocí milého rožce tak nějak s důvěrou jdu, i když nevím, kam mě dovedou.

Dozvíme se vždy jen část naší cesty. A když se nebojíme, vydáme se na ni a důvěřujeme, že nás vede tam, kam je to pro nás nejlepší, poodhalí se nám za chvíli další kousek cesty, který jsme předtím neviděli. Rožec mi pomáhá následovat má vnitřní volání a s důvěrou kráčet do neznáma. Je to velké dobrodružství a baví mě to.

Bachovy esence mají zkrátka velmi široký potenciál. Když je člověku v životě mizerně a dostane se s jejich pomocí tak zvaně z nejhoršího, odkrývají se mu další vrstvy, na kterých s nimi může pracovat.

Chcete se dozvědět o Bachových esencích více? Začtěte se zde>>>

bachovy esence poradna

Přeji Vám, ať je Vám na duši dobře. Pokud není, Bachovy květové esence Vám mohou dodat energii potřebnou k tomu, abyste se cítili lépe.

Opatrujte se a užívejte si maličkostí.

Klára

Nabídku mých služeb najdete zde>>>

Mám pro vás e-Booky ZDARMA: eBook zdarma 1>>> eBook zdarma 2>>> eBook zdarma 3>>>

Reference od mých klientů vkládám sem>>>

Můj příběh o setkání s Bachovými esencemi, které mi změnilo život, jsem pro vás napsala tady>>>

Mgr. Klára Heytmánková
"Miluji Bachovu květovou terapii. Věnuji se jí už mnoho let. Pro své klienty vybírám směsi Bachových esencí na míru jejich aktuální situace, aby snáze našli spokojenější cestu životem."

Jsem absolventkou certifikovaného vzdělávání BIEP v oboru Bachovy květové terapie.

Nabídku mých služeb pro vás najdete zde >>>

Můj příběh o setkání s Bachovými esencemi, které mi změnilo život najdete zde >>>